Vím, že ne všechny věci, o kterých se dočteš, se ti budou líbit, ale možná se najdou takové, které tě potěší nebo dokonce i zaujmou, což je ostatně mým cílem.


Všichni jsme si podobni

23. července 2016 v 12:00 | Dave Sharm |  Davovi úvahy
Proč mají lidé strach z druhých lidí? Proč je jich ve společnosti tolik rozpačitých a nesmělých? Co se skrývá za ostýchavostí? A co můžeme v takových situacích dělat?

Podobnost :)

Strach z lidí je závažný strach. Přesto existuje cesta k jeho překonání. Tohoto strachu se zbavíte, když se naučíte vidět ostatní ve "správných vztazích".

Jeden známý mému dědovi líčil, jak se mu podařilo své okolí takto vidět. Jeho případ nabízí velmi zajímavý pohled.

"Než jsem narukoval do druhé světové války, měl jsem téměř ze všech lidí strach. Nevěřil byste, jak plachý a ostýchavý jsem tehdy byl. Zdálo se mi, že jsou všichni mnohem chytřejší. Měl jsem komplexy ze svých tělesných i duševních nedostatků. Považoval jsem se prostě za rozeného outsidera.

Šťastným řizením osudu jsem pak u armády strach z lidí úplně ztratil. V letech 1942 a 1943 jsem byl nasazen jako sanitář ve velkém odvodovém centru právě v měísích, kdy se konaly masové odvody. Den za dnem jsem asistoval u prohlídek mužů a čím víc rekrutů jsem viděl, tím se můj strach z lidí zmenšoval.

Všichni tito mladí lidé, kteří kolem nás v Adamově rouše procházeli, se velmi podobali jeden druhému. Pochopitelně, byli tlustí, i hubení, velcí i malí, ale všichni působili nejistě a osaměle. Ještě před pár dny to byli snaživí mladí manažeři, farmáři, obchodní zástupci, dělníci nebo i zkrachovanci. Pár dní před tím byli vším možným, ale u odvodu vypadali všichni stejně.

Tenkrát mi došla základní myšlenka. Poznal jsem, že mezi lidmi je mnohem víc podobností než rozdílů. Pochopil jsem, že kamarád vedle mě měl často stejné zájmy jako já. Také on měl rád dobré jídlo, také on postrádal svou rodinu a přátelé, také on chtěl postoupit kupředu, i on měl své problémy a rád odpočíval. Když tedy ten druhý byl skutečně takový jako já, nebyl důvod se ho bát."

Nezní to jasně? Když se nám ostatní podobají, není důvod mít z nich strach.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí můj blog?

Mmmm sexy! 52.7% (79)
Je to humus! 7.3% (11)
Nevadí mi to. 21.3% (32)
"Zívnutí" NUDA! 18.7% (28)

Komentáře

1 Joina Joina | Web | 23. července 2016 v 12:21 | Reagovat

Podobný možná, ale defakto je každý z nás jiný.
Já strach z lidí snad nemám, ale když jsem ve větším hloučku lidí, tak se necítím v tom nejlíp, když je neznám...

2 Fredy Fredy | Web | 23. července 2016 v 13:38 | Reagovat

já sem měla dřív strach z lidí, ale ted už nemám.....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama