Vím, že ne všechny věci, o kterých se dočteš, se ti budou líbit, ale možná se najdou takové, které tě potěší nebo dokonce i zaujmou, což je ostatně mým cílem.


Věřte na úspěch a budete mít úspěch

20. července 2016 v 11:36 | Dave Sharm |  Davovi úvahy
Víra hory přenáší
Úspěch obsahuje mnoho nádherných, pozitivních věcí: úspěch znamená osobní spokojenost, uznání, hezký domov, dovolenou, cestování, nové věci, finanční jistotu, pro vaše děti dobrý start do života. Úspěch znamená svobodu a zbavuje starostí, strachu, zklamání nebo chybných kroků; úspěch znamená sebeúctu, rostoucí životní štěstí a uspokojení; úspěch znamená ale také, že můžete podporovat lidi, kteři jsou na vás závislí. Úspěch je velkým životním cílem!

Pozitivno

Každý člověk si přeje dosáhnout úspěchu, přeje si užívat přijemných stránek, které život nabízí a nikdo se necítí dobře jako druhořadý a nerad jde druhořadými cestami. Pokuste se být prvotřídní!

Jednou z největších moudrostí o úspěchu je výrok z bible, který praví, že víra hory přenáší.

Víra v nadprůměrné výsledky je hnací silou, která je v pozadí všech velkých knih, divadelních kusů, uměleckých děl všeho druhu a všech objevů. Víra v úspěch pohání obchodníky, všechny politické a církevní organizace. Víra v úspěch je tou základní a absolutně nepostradatelnou vlastností úspěšných lidí.

Jistá mladá autorka románů vyprávěla o svých spisovatelských ambicích. Řeč nakonec přišla na jednoho z jejích slavných kolegů.
"To je velký spisovatel," říkala, "já nemohu pochopitelně ani zdaleka dosáhnout takových úspěchů jako on."
Autorčin postoj mě zklamal, protože dotyčného spisovatele znám a vím o něm spoustu informací. Není ani významně chytrý, ani zvlášť bystrý a nevyniká ani v jiných směrech. Pouze jeho sebedůvěra je výrazná. Tato vlastnost, která přirozeně pozitivně posiluje jeho vědomí, mu umožňuje optimálně ztvárňovat myšlenky a tím dosahovat výkonů, které mu přinášejí uznání a úspěch.

Dívejte se na tyto vůdči osobnosti, pozorujte je a studujte. Neucívejte je však, nýbrž věřte, že jste lepší. Kdo považuje sám sebe za druhořadého, dosáhne bezesporu jen druhořadých úspěchů.

Podívejte se na věc následovně: víra je termostat, který reguluje naše životní úspěchy. Pozorujte člověka, který vede průměrný život. Věří, že je méně hodnotný, dostává tedy málo. Myslí, že by velké věci nezvládl a nezvládá je. Věří tomu, že je bezvýznamný, proto všechno, co dělá, nese punc bezvýznamnosti. Postupně se chybějící důvěra projeví ve vystupováním hovoru a činěch tohoto člověka. Jeho sebehodnocení je stále negativnější. A protože nás ostatní vidí tak, jak se vidíme my sami, ztráci stále víc i uznání svého okolí.

Pozorujme teď člověka, který je na správné cestě. Věří, že je cenný a dokáže nebo obdrží tomu odpovídající množství pozitiv. Věří, že může splnit obtížné úkoly a skutečně může. Jeho veškeré konání, jeho způsob zacházení s lidmi, jeho charakter, jeho myšlení a názory říkají: "Tady stojí znalec, významná osobnost."

Člověk je produktem svých myšlenek. Věřte si, myslete náročně a velkoryse. Nastartujte svou cestu za úspěchem s upřímný, přesvědčením, že můžete být úspěšní. Myslete velkoryse a budete velcí!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí můj blog?

Mmmm sexy! 52.3% (78)
Je to humus! 7.4% (11)
Nevadí mi to. 21.5% (32)
"Zívnutí" NUDA! 18.8% (28)

Komentáře

1 ČAPILO ČAPILO | Web | 20. července 2016 v 12:34 | Reagovat

Na základě čeho bych měl věřit na úspěch? Nikdy se mi v životě nic nepovedlo, nikdy jsem nic nedokázal, vždycky se všechno posralo. Proč by to zrovna teď mělo být jinak?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama