Vím, že ne všechny věci, o kterých se dočteš, se ti budou líbit, ale možná se najdou takové, které tě potěší nebo dokonce i zaujmou, což je ostatně mým cílem.


Vědení může znamenat moc

21. července 2016 v 12:00 | Dave Sharm |  Davovi úvahy
Jedno staré rčení praví: Vědění je moc. To však platí jen z poloviny. Vědění je pouze možná moc. Vědění je moc tehdy, když ho využijete a jen tehdy, když ho využijete konstruktivně.

vědění

Alberta Einsteina se kdosi zeptal, kolik stop má míle. Jeho odpověď zněla: "To nevím. Proč bych měl svůj mozek zaplňovat fakty, která mohou během dvou minut najít v každé normální přiručce?"

Einstein nám uděluje velkou lekci. Podle jeho názoru je důležitější používat rozum k myšlení, než ho degradovat na skladiště faktů.

Jak cenný je takový putující lexikon? Před nedávnem jsem strávil velmi zajímavý večer u příbuzného, který je ředitelem nového rychle se rozvíjejícího výrobního podniku. V televizi běžel náhodou jeden z nejoblíbenějších soutěžních pořadů. Jeden z kandidátů už několik týdnů v soutěži exceloval, protože dokázal zodpovědět otázky všech možných i nemožných tématických okruhů.

Po nějaké chvíli se mě hostitel zeptal: "Co myslíš, kolik bych zaplatil tomu chlapíkovi, aby pro mne pracoval?"
"Kolik?" vyzvídal jsem.
"Ani o cent víc než tři sta korun - ale ne týdně nebo měsíčně, jen jednou jedinkrát. Přesně jsem ho ohodnotil. Tento "expert" neumí myslet, je schopen jenom se učit nazpaměť. Je to pouze živý slovník a já myslím, že za tři sta korun koupím velmi dobrý slovník - pokud vůbec tolik stojí. Devadesát procent toho, co ví ten člověk, najdu v almanachu za dvacet korun.
Já chi mít kolem sebe lidi, kteří umějí řešit problémy, kteří mají nápady, kteří mají sny a přetvářejí je ve skutečnost. U mě může vydělat nápaditý člověk, ale ne člověk faktů."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí můj blog?

Mmmm sexy! 51.9% (83)
Je to humus! 7.5% (12)
Nevadí mi to. 21.3% (34)
"Zívnutí" NUDA! 19.4% (31)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama