Vím, že ne všechny věci, o kterých se dočteš, se ti budou líbit, ale možná se najdou takové, které tě potěší nebo dokonce i zaujmou, což je ostatně mým cílem.


Myšlenky

22. července 2016 v 12:00 | Dave Sharm |  Davovi úvahy
Nechci vám nic zastírat: Každý člověk se dostává do nepříjemných, trapných a ponižujících situací. Ale úspěšní a neúspěšní lidé se v takových situacích chovají přesně opačně.

pametova banka

Neúspěšní lidé trapné chvíle zdůrazňují, často na ně myslí a přikládají jim ve své paměti příliš velkou váhu. Nemohou se těchto situací už zbavit a zaobírají se jimi téměř výhradně.

Sebejistí, úspěšní lidé tyto situace řeší a pak už jim nevěnují ani myšlenku. Specializují se na to, aby do své "paměťové banky" ukládali jen pozitivní myšlenky.

Jakého výkonu by byl schopný váš vůz, kdybyste ráno před odjezdem nasypali do převodovky hrst písku? Motor by se brzy zničil a nebyl by schopen jízdy. Negativní a nepříjemné myšlenky, které uložíte do své paměti, poškodí váš rozum stejným způsobem. Podobné myšlenky způsobují ve vašem duševním motoru přebytečné napětí a jisté opotřebování, vyvolávají poruchy ve formě starostí, zklamání, pocitů méněcennosti a přivolávají váš nezdar.

Chovejte se takto: Ve chvílích, kdy jste sami, myslete na příjemné, pozitivní zážitky. Ukládejte do své paměti dobré myšlenky. To posíli vaší sebedůvěru!

Dalším vynikajícím opatřením je to, když těšně před usnutím myslíte na pozitivní věci. Vzpomínejte na požehnání ve svém životě. Sečtěte si všechny příjemné věci, za něž byste měli být vděční: svého partnera, děti, přátelé, zdraví, dobré společenské postavení....Vzpoměňte si také na vše dobré, co jste v tomto dni viděli vykonat druhé. Připomeňte si svá malá vítězství a úspěchy. Projděte si důvody, pro které je vás život skutečně cenný.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí můj blog?

Mmmm sexy! 52.7% (79)
Je to humus! 7.3% (11)
Nevadí mi to. 21.3% (32)
"Zívnutí" NUDA! 18.7% (28)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama