Vím, že ne všechny věci, o kterých se dočteš, se ti budou líbit, ale možná se najdou takové, které tě potěší nebo dokonce i zaujmou, což je ostatně mým cílem.


Červen 2016

Hledá se dory

30. června 2016 v 12:34 | Dave Sharm |  Moje sexy cesta životem
Čáo! :)

dnes jsem tu pouze na krátko a tak bych se vás rád zeptal zda jste už navštívili kino na nový sníměk z série Hledá se Nemo. My na něj dnes s přítelkyní vyrážíme a jsme zvědavý. Jop vím, že to je spíš dětská zábava, ale žijeme jen jednou ne? Tak proč si nezajít na animák :P

dory

Dnes nebo zítra očekávejte recenzi - ehm tedy spíš mé ubohé a perverzácké komentáře k filmu. Takže čtení pouze na vlastní nebezpečí! :P

Prezentace

27. června 2016 v 20:30 | Dave Sharm |  Moje sexy cesta životem
Je to tady! :)

Zítra budu přednášet a prezentovat před celou školou. Jestli jsem nervozní? Trochu, ale je to hlavně z toho, že nejsem vůbec připravený a taky z toho, že místo důležité prezentace řešim zase úplný chujoviny :D

Znáte to ne? Máte se třeba učit nebo dělat něco důležitého ale vy místo toho přemýšlíte třeba nad holkami...Jo jsou to dilema a nechápu proč přichází zrovna když potřebuju, aby můj mozek fungoval!

sdadas
Každopádně jsem se odchýlil od tématu. Chci mluvit o prezentaci. Beru to jako skvělou příležitost jak se posunout dál, protože strach z vystupování na veřejnosti je podle průzkumů častější a větší než třeba strach ze smrti. Je to příležitost jak zkusit něco nového, posunout se a pořádně se ztrapnit(nebo zabodovat)!

Vemu si formálnější oblečení - pravděpodobně sako a košili. Chci se soustředit na řeč těla a výstup i proslov si nacvičit. Vím, ale že drtivá většina nebude sledovat mě, ale slidy v prezentaci. Proto se na mě musím zaměřit a upoutat pozornost.

Jak vidíte vše mám již promyšlené a zítra napíšu jak to dopadlo. Držte mi palce! :)

Ženské signály

26. června 2016 v 12:56 | Dave Sharm |  Moje sexy cesta životem
Dneska jsem byl na oslavě osmnáctin kamarádky. Party byla skvělá stejně jako kolektiv a alkohol. Náramně jsem si to užíval a bavil se až do doby, kdy jsem se dozvěděl, že do mě byla zamilovaná jedna moc pěkná holka ze školy.
Nemohl jsem tomu uvěřit a řikal jsem si, že to není možné. Řekli mi, že se na mě furt ptala, lajkovala mi fotky na fb a byla do mě uplný blázen a že jsem byl strašně nepřístupný.
Koukal jsem jak tvrdý Y, protože jsem si vůbec nevšiml, že by mě nějak naháněla nebo že bych se jí líbil. Argumentoval jsem tvrdě, ale prý kolem mě pořád chodila, zdravila mě apod.
V tu dobu jsem na sebe byl strašně nasranej! :) Ta holka se mi taky líbila a já idiot si toho nevšiml, bohužel je už zadaná a já debil to prošvihl. I tak mě to ale donutilo se nad něčím zamyslet. Jak jsem měl kurva poznat, že se jí líbim?? :D
Opravdu hodně holek/kamarádek mě ve škole zdraví a chodí kolem mě a fotky na fb mi lajkují téměř všichni lidé v přátelích. Vůbec jsem si nevšiml, že bych se jí libil a že by mě pořád řešila. Nevím jestli jsem fakt slepej a byla to moje chyba, ale myslím si, že pokud není opravdu hodně stydlivá třeba by mi napsala nebo nějak jinak upoutala moji pozornost, protože upřímně ve škole zdravíte hodně lidí a lajky na fb asi taky člověk nějak neřeší.
I tak mě to ještě štve, protože ta holka byl vážně můj typ. Vemte si z toho tedy holky ponaučení. Jestli se vám líbí nějaký kluk. Neváhejte mu napsat, protože my kluci jsme asi slepý a nechápeme všechny vaše signály :)

Jak žít?

23. června 2016 v 17:40 | Dave Sharm |  Davovi úvahy
Myslím si, že něco takového jako manuál na to jak žít neexistuje. Natož manuál pro život. Každý žije podle jiného kodexu. Pro někoho je smyslem života Bůh.Takový člověk je duchovně založen. Chodí pravidelně do kostela, modlí se za vás a čte bibli. Pro něj je manuál pro život bible a pokud se ho zeptáte jak máme žít, řekne vám svůj názor a rovnou vám pošle svojí pdf bibli.
Někdo je zase rockový zpěvák a jeho život je rock"n"roll. Takový člověk vám odrecituje známé písničky nazpaměť, vykouzlí solo na kytaru a bude celý den mluvit o tom jak dnešní hudba nestojí za nic.
Někdo je věčný pesimista a vše vidí matně. Vstává s pocitem jak dnešní den bude hrozný a jak ho v práci zase udřou.


De mi o to nastínit jak subjektivní toto téma je. Každý žijeme podle něčeho jiného. Každý máme jiné cíle. Nějaké způsoby života se nám mohou příčit a v tom případě je vždycky čas na změnu.
Manuál pro život existuje a každý má vlastní. Jeden vás donutí číst bibli, druhý naučí hrát na kytaru a třetí vám pomůže rozjet blog :) Je jen na vás co si vyberete. Nikdo jiný za vás život neodžije!

Injekce poezie!

21. června 2016 v 17:27 | Dave Sharm |  Poezie
I. Kreativita

Jezdit po dálnici
Spěchat na show
Zastavovat v každým zapadákově
Bavit lidi
Bejt okradenej
Bejt zhulenej
Bejt zmlácenej
Zlámanej a vykostěnej
Mít
Brát
Já vám říkám lidi,
Je to těžší než to vypadá

Je to dlouhá cesta na vrchol, když chcete bavit

Když si myslíte, že je jednoduchý dělat ty zastávky na jednu noc
Tak zkuste točit na Youtube
Je to dlouhá cesta na vrchol, když chcete slávu

Hotel, motel
Bude se vám z toho chtít brečet
Ženský se vám budou vnucovat
Asi věděj proč
Bejt starej
Bejt šedivej
Bejt voškubanej
Špatně placenej
Bejt prodanej
Pod rukou
Jo, tak to chodí
Když natáčíte na youtube

Je to dlouhá cesta na vrchol, když chcete tvořit
Jestli chcete bejt hvězdy plátna a jeviště
Dejte si pozor, je to drsný a ubohý
Je to dlouhá cesta na vrchol, když chcete bavit
Je to dlouhá cesta na vrchol, když chcete vytvářet
Je to dlouhá cesta na vrchol, když chcete užívat
Jojo, je to dlouhá cesta
Je to dlouhá cesta, říkají
Je to dlouhá cesta, tak hrozně dlouhá cesta

Aromaterapie

20. června 2016 v 16:24 | Dave Sharm |  Davovi úvahy
Během prvních dlouhodobých letů do vesmíru trpěli američtí astronauti nedostatkem čichových podnětů. Na palubě kosmických lodí nebylo nic příjemného k čichání až na jednu výjimku, kterou byly ubrousky na utírání rukou s citronovou vůní. Téměř okamžitě se staly cenným pokladem. Velmi brzy přestaly být používány na utírání rukou a místo toho k nim astronauti přičichovali. Později s sebou brali nejrůznější voňavé předměty a někdy dokonce dostali láhve se známými vůněmi jejich vlastního domova. To mělo zabránit stesku po domově. Čich je bezpochyby jedním z nejvíce evokujících a přitom abstraktních smyslů. Evokující proto, že vůně jsou schopny vyvolat velmi efektním způsobem nejrůznější emoce a vzpomínky.

arar

Naše nosy používáme pravděpodobně daleko častěji než si vůbec sami uvědomujeme. Po většinu času jsme obklopeni pachy, a to příjemnými i nepříjemnými, a zhruba 80% toho, o čem si myslíme, že je chuť, je ve skutečnosti aroma nebo, chcete-li vůně.

fgasdsadas

Odhaduje se, že na naší planetě existuje kolem 400 000 nejrůznějších pachů. Lidský nos, i když není tak citlivý jako jsou čichové orgány mnoha jiných živočichů, je schopen rozlišit tyto jednotlivé pachy. Naprosto nic se nestane, naučíme-li se používat naše nosy trochu více vědomě, než normálně činíme. Z vlastní zkušenosti vím, že většina lidí nemá příliš dobře vyvinutý smysl pro čich, neboť ho nepoužívá příliš často. Následkem toho si mnohdy ani neuvědomujeme vztah mezi aroma a emocemi, barvou, chutí nebo významem či smyslem. Vůně v sobě nesou zprávu, poselství a ovlivňují nás velmi jemným způsobem a to i přesto, že si třeba ani nejsme vědomi, že něco čicháme.

Vzdělávání čichového ústrojí je něco, co jen několik z nás provádělo. Naučili nás chodit, mluvit, vnímat hudbu. Jedinou věcí, kterou se většina z nás naučila v oblasti čichového vjemu je, že nám bylo sděleno, co páchne.

Skutečnost, že přírodní rostlinné oleje ovlivňují naší psychiku a naše emoce, není až zase tak překvapivá. Nejsme snad obecně přitahování sladce vonícími květinami jako jsou růže, hyacinty nebo jasmíny? Jakýmsi zvláštním, nevysvětlitelným způsobem v nás tyto vůně šíří pocit blaha. Takže až se příště budete cítit tak trochu na dně, nazlobeni nebo podrážděni, ponořte se do vůně květiny nebo esenciálního oleje a vyzkoušejte si sami jednoduchou moc a sílu aromaterapie :)

Mysli pozitivně, buď pozitivní

19. června 2016 v 10:28 | Dave Sharm |  Moje sexy cesta životem
Pokud si myslíte, že svět je špatné místo, a je třeba bojovat,
tak je to opravdu tak. Pokud si myslíte, že svět je krásné místo,
a vše je v harmonii, tak je to také tak.

Naše mysl je kouzelný nástroj, který rozhoduje o tom,
zda budeme úspěšní
, šťastní nebo zda si třeba
najdeme vysněného partnera.

Vnější okolnosti mají na náš život velmi malý vliv,
a hlavně i ty vnější okolnosti si vytváříme my.


Vezměme si, kolik lidí nadává na politiku nebo na prezidenta,
ale zeptejme se sami sebe: "Jaký vliv to má skutečně na můj život?"

My sami rozhodujeme o tom, co se v našem životě bude odehrávat
zítra nebo v blízké budoucnosti. Pokud si to uvědomíme,
můžeme se stát skutečným architektem svého života.


Uznávám, že vše dopředu rozhodně nemůžeme naplánovat, vždycky se
budou objevovat věci, které nás dokáží překvapit, ale to jsou
pouze dílčí situace k řešení. Samotné směrování života určujeme vždycky my.


Jenže většina lidí to určuje nevědomě a velmi negativně.
Tudíž si přitahují události, které se jim nelíbí (dluhy, krádeže, nevěry atd..),
a potvrzuje se jim, že svět je špatné místo.


Můžeme se rozhodnout pro to, aby nás život byl naplněn hojností a radostí.

Sprcha veršů!!

18. června 2016 v 20:04 | Dave Sharm |  Poezie
I. Vysoký napětí

Ptáš se mě na oblečení co nosím
A ptáš se mě na můj účes
A ptáš se jak balit holky
Chodim ven a bavim se
A chceš mě vidět v akci
Jedinné co musíš dělat je zapojit mě!

Řekl jsem vysoko
Vysoké napětí!
Vysoké napětí a Rock"n"roll
To potřebuju!

Ptáš se mě proč rád tančím
A ptáš se mě proč si zpívám
A ptáš se mě proč se bavim
Musim nějak upustit páru
A ptáš se mě, o čem to vlastně všechno je
Tak pojď a nech mě slyšet tvůj vysoký hlas!

Mluvím o vysokém!
Jo o vysokém napětí!
Říkám vysoký, já říkám vysoký
Vysoký napětí!
Hvězdy, bary
Světla reflektorů, světla ramp
Vypni světla, užij si
Víno, ženy a zpěv

Vysoké napětí a Rock"n"roll!!

II. Spodina

Vidíš to každej den v televizi
Slyšíš to v tádiu
Není to dusný, ale určitě horký
Dole v Mexiku
Chlápek se mi snaží říct
Až moc blízko u okraje
Všichni tam už byli
Už je pozdě, kámo

Lůza
Je to pro zasmání
Lůza
Pokračuj, zasměj se sám sobě
Chvíli se směj

Teď jsem jeden z těch, který svou velkou hubu držej zavřenou
Netrap mě
Někdo mně zvedl ruku
Nechal mně trpět
Nikdy jsem nikoho nezastřelil
Nikdy nenosím zbraň
Nikdy jsem neudělal nic špatnýho
Jen se bavím

Lůza
Je to pro zasmání
Lůza
Pokračuj, zasměj se sám sobě

Problémové dítě

16. června 2016 v 21:18 | Dave Sharm |  Poezie
Mé verše a můj pohled! Stanete se obětí vašich konvencí a předsudků nebo oceníte dílo v celém jeho rozsahu?

I. Problémové dítě

Jsem žhavej
A když nejsem
Tak jsem studenej jako led
Jdi mi z cesty
Odstup stranou
Nebo zaplať cenu

Co chci, to beru
Co nechci to zníčím
A já nechci tebe
Se šlehnutím svýho nože
Můžu změnit tvůj život
Není tu nic, co můžeš dělat

Jsem problémové dítě
Jsem problémové dítě
Jsem problémové dítě
A jsem divokej

Udělej moje místo
Zemi nikoho
Je to na tobě
Semeno je zaseto

Co chci to skryju
Co nechci to rozbiju

A ty jsi na mým seznamu
Živý nebo mrtvý
Mám pětačtyřicítku
A nikdy neminu

Jsem problémový dítě
Jsem problémový dítě
Jsem problémový dítě
A jsem divokej

Jenom sleduj můj krok

Každou noc
Pouliční světlo
Piju svůj chlast
Nějakej běh
Nějakej boj
Já vyhraju, oni prohrajou
Co potřebuju, to mám rád
Co ne, to zničím
A tebe nemám rád
Tak řekni sbohem
Dokud jsi ještě naživu
Tvůj čas se chýlí

Protože jsem problémový dítě ...

Životní sen ve verších

16. června 2016 v 21:07 | Dave Sharm |  Poezie
Můj přiběh shrnutý ve verších! :))I. The YouTuber - The Internet Star!

Můj taťka pracoval od osmi do pěti
Když mě má mamka měla
V době kdy jsem byl skoro naživu
Věděli kým budu
Ale odešel jsem ze školy a nechal si narůst vlasy
Nerozuměli mi
Chtěli abych byl respektován
jako doktor nebo právník
(ale já měl jiné plány)

Stanu se YouTuberem
Žijící legendou - Youtuberem

Pracoval jsem opravdu tvrdě a koupil si svojí první
Digitální kameru
Někdy se přece musím dostat na vrchol
Chci se stát hvězdou
Už vidím své jméno v záři reflektorů
Už vidím tu frontu
Mám boha v krvi
Říká mi co mám dělat
(A já jsem jedno velké ucho)

Budu Youtuber
Budu internetová hvězda
Budu Youtuber
Žijící legenda

Klidně si žijte své životy od 8 do 5
Nechte si své límečky a své kravaty
Mějte svoje morální standarty,
protože je to všechno sprostá lež
Nechte si své odstupné
Držte se vašich divných pravidel
A všech dalších sraček
Co učíte děti ve škole
(Protože já nejsem hlupák)

Budu Youtuber
Budu internetová hvězda
Budu Youtuber
Žijící legenda
Ano jsem!

II. Není sranda být slavný

Následuje pravdivý příběh
Jen jména byly změněny
Aby chránili nevinné

Když jsem prásknul se školou
A šel jsem si zakouřit
Mám nápady a kameru
Dostanu se na vrchol
Nic mě nezastaví, nic

Takže jestli máte peníze, já mám kreativitu
Dáte svoje a já dám svoje
Takže jestli máte peníze, já mám kreativitu
Víte já chci jen boogie woogie celou noc
Jo boogie

Mám díry v botách
Mám díry v zubech
Mám díry v ponožkách
Nemůžu spát
Snažím se vydělat milion

A mám záplaty na záplatech
Na mých starých modrých džínách
Tedy bejvali modrý
Když bejvali nový
Když bejvali čistý


Jen počkejte
Na jeden z těch dní až mě uvidíte projíždět městem
V mém YouTuberském Lamborghini se stáhnutým okýnkem
Zařvu: "Koukej na mě!"
Mým slavným hlasem

III. Rocker


Jsem rocker
Jsem válec
Jsem přímo z regulátoru
Jsem raketa
Jsem ocbchodník
Jsem žlá žena a zloděj
Jsem rváč
A jsem křižník
Jsem Rock"n"Roll Man

Mám ulíznuté blond vlasy
Těsné kožené džíny
A cadillac káru
A teenage sen

Jsem rocker , jsem válec
Jsem rocker , jsem válec
Jsem rocker , jsem válec
Jsem Rockin ' Rollin ' man

Mám Lorex ponožky
Modré semišové boty
V8 auto
a tetování

Jsem rocker , jsem válec
Jsem rocker , jsem válec
Jsem rocker , jsem válec
Jsem Rockin ' Rollin ' man

Proč nevěřit horoskopům

11. června 2016 v 20:57 | Dave Sharm |  Davovi úvahy
Bahní se vaše přítelkyně ve znameních zvěrokruhu? Zjišťuje, jste-li Štír nebo Býk, a radí se s astrologem, zda se k sobě hodíte? Nehodíte - a vy ji vyhoďte z bytu, než se stane neštěstí!

asdaff

Blbnutí kolem horoskopů propadají i inteligentní lidé. Třeba bývalý český ministr obrany Antonín Baudyš, který tvrdil, že astrologie "funguje jako hodinky". Nefunguje - jde o pozůstatek magického myšlení, podobný zaříkávání nebo přivolávání deště.
Nebeská tělesa na nás bezesporu působí. Když v poledne usnete na pláži, slunce vám sežehne kůži. Příboj vyvolaný slapovou silou Měsíce navíc zaplaví vaši deku a rozmočí vám knížku. Že by nás ale hvězdy ovlivňovaly ještě nějak jinak, je nesmysl, a to z následujících důvodů:


gfs

Vidíte ty nehty? Astrologům za nimi uvízne spousta peněz, a "vo to de".

1. Astrologie vznikla ve starověkém Sumeru a Babylonu. Z toho plyne hned první problém - její zakladatelé nemohli postavení hvězd měřit moc přesně. Od těch dob astrologové pracují se sedmi ,hvězdami' - Sluncem, Měsícem (Lunou), Venuší, Marsem, Jupiterem, Merkurem a Saturnem. Prý podle nich poznají vaše osobní vlastnosti a osud. Otázka je, jak budou jednou dělat horoskopy lidem, kteří se narodí na Měsíci či na Marsu. Na jejich osudy snad nebeská tělesa působit nebudou? Pokud to funguje jen na lidi narozené na Zemi, je prostě něco špatně.

2. Poloha dvanácti znamení zvěrokruhu byla vypočtena před několika tisíci lety. Zakladatelé astrologie ale netušili, že zemská osa nestojí na místě. Krouží jako káča s periodou asi 26 000 let, což způsobuje, že se poloha znamení vůči zemské ose pomalu mění. Jen za poslední zhruba dva tisíce let se posunula zhruba o dvě znamení. Řekl vám astrolog, že jste Střelec? Ne, jste Štír, atd.


gadgad

3. Pokud na nás planety opravdu působí, proč astrologové ignorují vliv Uranu, Neptunu a Pluta, objevených až v moderní době? Proč ignorují 63 Jupiterových měsíců, z nichž tři jsou větší než naše Luna? Existují dvě vysvětlení: buď na nás tato kosmické tělesa žádný vliv nemají (což odporuje základní myšlence, na které astrologie stojí), nebo astrologie prostě nefunguje. A to už vůbec nemluvíme o tzv. exoplanetách, obíhajících kolem jiných hvězd. Vaše láska záleží na úplně jiných věcech než jsou "nebeská znamení".

4. Dávní zakladatelé astrologie vycházeli z předpokladu, že Země je středem vesmíru a planety kolem ní obíhají po kruhových drahách. Dnes víme, že obíhají po eliptických drahách kolem Slunce, takže se jejich vzdálenost od Země mění. Třeba Mars se od nás pohybuje v rozmezí od 56 do 400 milionů kilometrů. Jeho vliv na naše osudy by se tedy měl měnit v poměru více než jedna ku sedmi podle toho, jak je právě daleko. Nesmysl, že?

5. Aby astrolog určil postavení hvězd pro váš horoskop, musí znát vaše zrození na minutu přesně. Pamatuje si to vaše matka? A proč by měla být tak důležitá chvíle, kdy jste se prodral na svět? Proč naše životy neovliňuje okamžik početí? Otázky tím ale nekončí. Proč na nás hvězdy nepůsobí už během devíti měsíců v děloze? Lékaři umějí termín porodu posunout až o pár týdnů. Pokud tedy chcete potomka narozeného ve znamení Lva, načasujte datum oplodnění. Pak kupte porodníkovi flašku, aby dítě vytáhl v den, který si vyberete. Blbost, co? Infantilní a trapné!

6. Pravdivost horoskopů se vědci pokoušeli ověřit řadou pokusů. Srovnávali třeba data narození tisíců lidí s jejich povahou, vůdčími schopnostmi, inteligencí, nadáním, povoláním, sebedůvěrou… Nenašli absolutně žádnou závislost na znameních zvěrokruhu. Že jsou Lvi bojovní a Panny ustrašené? Některé jistě ano. Jiní Lvi jsou ale zase ustrašení a jiné Panny bojovné. Neexistuje žádné vysvětlení, proč by se vlastnosti a osudy lidí narozených v určitém znamení měly podobat. Vzájemné postavení planet se totiž stále mění. Je tak složité, že se zopakuje jen jednou za deset tisíc trilionů let.

gdagg

7. Podstatou horoskopů ve skutečnosti není působení hvězd na lidi, ale působení lidí na lidi. Jde o psychologický trik, založený na tzv. cikánském efektu. Kartářky a věštkyně si kdysi všimly, že člověk má tendenci přijímat obecné popisy osobnosti jako ušité na míru přímo jemu. Pokud vám astrolog vypracuje ,osobní' horoskop, vaše podvědomí si ze záplavy neurčitých řečí vybere jen to, co na vás sedí. Informací, které se na vás nehodí, si prostě nevšimnete. Právě proto je taky v každém horoskopu spousta canců, které pasují na každého. ,Cikánský efekt' je založen na sebeklamu. Lžeme sami sobě, abychom se zbavili vnitřní nejistoty. K horoskopům se nejčastěji utíkají lidé, kteří nevěří ve vlastní schopnosti. Pokud je život předurčen hvězdami, nemá smysl se o nic snažit, protože stejně nelze nic změnit. Toho můžete využít. Bahní se vyhlédnutá slečna v horoskopech? Namluvte jí, že hvězdy rozhodly, aby se s vámi vyspala na prvním rande. Případně jí řekněte, že konjunkce Saturnu a Marsu je velmi příznivým časem k upevnění vztahu kuřbou v kině. ,Cikánský efekt' vysvětluje, proč účastníci vědeckých pokusů s horoskopy neprokoukli, že si z nich jejich organizátoři udělali v zájmu vědy legraci. Jeden pokus třeba ukázal, že člověk označí horoskop za zcela přesný i případě, že jsou v něm všechny jeho vlastnosti změněny na svůj opak. Zodiac ("Zvěrokruh") byla přezdívka sériového vraha, který v 60. a 70. leech v severní Kalifornii zabil pět lidi. Jeho identita nebyla nikdy odhalena. Tohle je Zodiacův identikit.

8. V dalším pokusu zase vědci důkladně promíchali horoskopy velké skupiny lidí. Přesto se ale nakonec všichni shodli, že na ,sedí' i zcela náhodně vytažené horoskopy. V roce 1979 jeden pařížský deník svým čtenářům nabídl bezplatný horoskop za informaci, jak dalece se na ně hodí. Čtyřiadevadesát procent čtenářů potvrdilo, že je zcela pravdivý. Všichni přitom dostali jeden jediný horoskop, který byl původně sestaven pro jakéhosi francouzského sériového vraha.

Vše co potřebujeme znát jsme se naučili v mateřské školce?

10. června 2016 v 14:20 | Dave Sharm |  Davovi úvahy
Není pravda, že všechno, co potřebujeme znát, naučili jsme se už v mateřské školce, jak zní titul jedné z knih spisovatele Roberta Fulghuma.

Vzpomeňte, co nás učili už ve školce. Paradoxně je to špatně. První blud: "Všechno musíš sníst!" Ale když necháme něco na talíři, tak přece svému protějšku dáváme najevo, že konverzace s ním je pro nás přednější než jídlo, které je jen příjemným koloritem setkání. Když všechno sníme, vypadáme, že jsme se přišli najíst, a ba co hůř, že ani nemáme dost. Další pokyn: "Při jídle se nemluví!"Absolutní blbost! U jídla se scházíme proto, abychom spolu konverzovali, jedná se o společenskou událost. My jsme asi jediní, kteří si na talíř narovnáme šest houskových knedlíků, zalijeme rajskou omáčkou a naházíme je do sebe. To se nikde jinde ve světě neděje. Jinde se všechno odehrává u jídla. A takto bych mohl pokračovat dál a analyzovat, proč si tento společný čas neumíme užívat.

dasfgasgas

Cigarety jsou vznešené

9. června 2016 v 21:11 | Dave Sharm |  Davovi úvahy

Kouření cigaret je vznešené - ne přesto, že smrdí a zabíjejí, ale právě proto.

Společenství dýmu

"Jdete si ven zakouřit?", "Nemáte prosím cigaretu?", "Máte oheň?", "Nevadilo by, kdybych si tu dal jednu s vámi?" - bez možnosti pronést tyto věty, bez shlukování se kolem popelníků a vně nekuřáckých interiérů, bez darování a přijímání cigaret, bez pospolitosti zdravotně-hygienických hříšníků stvrzeného ohněm a popelem, bez obláčků tabákového dýmu by nikdy nevznikla řada krásných přátelství, lásek, obchodů a příběhů. Kouření, to je volnost, rovnost, bratrství v praxi. A ti, kdo znají, mohou si vybavit další okamžiky: cigareta po milování, cigareta ve chvílích osamění, nudy, zoufalství, radosti i smutku. Cigareta v pustém a nevlídném zimním městě je jako jiskra naděje. Jako chvíle meditace. A kouření je zároveň krásné. Gesto elegance a grácie.

mila_jovovi4_smoking

Smrt a ošklivost

A pokračujme: kouření je nezdravé, smrtící, působí neštěstí, nemoci, zármutek a hospodářské škody. Každý ví, že po kouření je člověku v zásadě zle. Kouř cigaret páchne a obtěžuje. Kouření zhoršuje pleť, podlamuje zdraví, snižuje fyzickou výkonnost, zhoršuje spánek.

Nemyslící většina si vybere jeden pohled a začne se hádat, jak to všichni známe z verbálního fanouškovství (a nenávisti) internetových diskusí. Chytří, ale stále nemyslící jednotlivci s přístupem k určitému politickému vlivu pak zahájí fanatické tažení, kterým si dodávají pocitu vlastní morální hodnoty, protože přece vědí, co je pro ostatní dobré.
Důležité jsou však otázky, které rozpornost kouření vyvolává. Proč miliardy lidí kouřily a kouří? Proč kouří tolik bohatých, chudých, hloupých, chytrých, věřících, nevěřících, bílých, žlutých, nahnědlých i úplně černých? Proč tolik lidí dělalo a dělá to, co smrdí, škodí zdraví, působí nemoci a smrt a ještě to stojí tolik peněz? Copak se lidé bez této naprosté zbytečnosti neobejdou?

Neobstojí vysvětlení, že dřív se o škodlivosti cigaret nevědělo. Pohádka o pověrčivosti, nevědomosti a tmářství dob minulých a pokroku, díky němuž jsme prozřeli, svědčí spíš o vlastní nejistotě. Mýtem pokroku si dodáváme vlastního významu, než abychom popisovali nějaký reálný stav. Takže závislost? Ani ta nic nevysvětluje, jen vyvolává podobnou otázku: co je na cigaretách tak dobrého a žádoucího, že jsou na nich lidé závislí? Pokud na ni nebudeme hledat odpověď, budeme jako v případě drog jenom dál šířit pohádku o zlém démonovi.

don-draper

Život jako sebevražda

Cigarety nejsou zdravé, ani krásné, ani příjemné. Cigarety jsou totiž vznešené. Podle filosofa Immanuela Kanta je krásné to, co se obecně líbí, co je takříkajíc na pohled příjemné. Vznešené je pak to, co se líbí přesto, že to klade odpor smyslům. Vznešené je to, že co je krásné, ale zároveň nepříjemné, děsivé, ba dokonce ošklivé. Vznešené je to, co překračuje úhlednou uměřenost. Krásný je francouzský park, vznešené jsou divoké, rozeklané velehory.

Psychologický efekt nikotinu má dvě fáze. Za cenu zesilujícího nepříjemného pocitu zvyšuje krevní tlak a tepovou frekvenci. V následujícím okamžiku však tlak i tepová frekvence poklesnou, což vyvolá výrazné uvolnění a uklidnění. Organismus nejprve zvládne úzkost tím, že ji zesílí a a že jí dodá přesný počátek, ze cenu nepříjemného pocitu, pachuti a někdy i nevolnosti z vdechnutí jedu. Za toto malé hrdinství získá tělo odměnu: úlevu a snížení napětí, které tentýž jed vyvolal. Protikladné účinky tabákového kouře se navzájem posilují: vyšší napětí je podmínkou pro větší uvolnění.

Lidé kouří právě proto, že cigarety škodí a zabíjejí. Pokud by byly jen nevinnou hračkou, o značnou část svého kouzla by přišly. Člověk se od zvířat se liší tím, že kouří. Člověk je animal fumans. Škodlivost cigaret pro zdraví není překážkou jejich vznešenosti, ale jde s ní ruku v ruce. Když kouřím, dělám něco zcela zbytečného, nesmyslného, nepraktického, pro mě škodlivého, a tím vykračuji z oblasti pouhého přežívání a obstarávání života. Vykračuji ke smrti. Symbolicky nasazuji život, překonávám strach ze smrti a z vlastní konečnosti. Kuřák volí stejně jako Achilleus - ten může prožít dlouhý a šťastný život na venkově, anebo může zemřít mladý u Tróji a získat nesmrtelnou slávu, být podobný bohům. Volí druhou možnost. Kouření ono napětí mezi pouhou délkou a zachováním života a jeho smyslem a překročením neustále připomínají. Připomínají nám vznešenost, která, pravda, může být neslučitelná se životem.

Charakter cigaret, který nelze vystihnout v kategoriích zdravé/nezdravé, připomíná i oblibě kouření mezi vojáky. Ve válce, na frontové linii, kde člověk může kdykoli zemřít, je varování "kouření škodí zdraví" absurdní a směšné. Cigarety z věcného hlediska nijak nepřispívají k přežití v boji, neboť kouření snižuje fyzickou odolnost a oheň a kouř mohou vojáka prozradit nepříteli. Vojáku v nesmyslném chaosu a ničivém ohni války však cigarety poskytují chuť civilizace a… vznešenosti. Kouření je něčím, co se vymyká všudypřítomné hrůze a zkáze. Cigarety zlidšťují uprostřed nelidského běsnění.

image.img

Vymítání kuřáků

Cigarety posloužily generacím mužů i žen ve chvílích tísně, únavy, zoufalství, smutku a nudy. Posloužily jako sebevražedný nástroj, jako umělecká rekvizita, jako sociální prostředník, jako meditace a modlitba. Každý si může zvolit: kouřit nebo, nekouřit. A přesto jsou cigarety veřejným nepřítelem číslo jedna, kterého je třeba zhanobit, vykořenit a zničit. Totalitní kampaň proti cigaretám a kouření, která posedla západní svět, slaví úspěchy. Je to především proto, že postupuje cestou zákazů, vštěpování pocitů viny a popření svobody volby. Protikuřácká propaganda zaklínající se kultem zdraví a čisté rasy nekuřáků diktuje normu. V New Yorku vypadáte s cigaretou na ulici divně. V současných filmech až na výjimky kouří spíš záporné postavy, případně nikdo. Zdraví lidí a šetření peněz vynakládaných na léčbu nemocí z kouření jsou pouhou záminkou. O co se tu hraje, to je ovládnutí duší, o zbavení nevypočitatelné svobody. I svobody od života samotného.

FRANCE. Paris. French writer Albert CAMUS. 1944.
Albert Camus, 1944, Paříž.
Kdo ztratí možnost zapálit si cigaretu je na tom podobně jako ten, kdo ztratí možnost sebevraždy: přestává být svobodným člověkem, tedy člověkem vůbec. Jak říká filosof Albert Camus, možnost sebevraždy je vrcholným projevem svobody. Boj za hodnotu života je boj za možnost (nikoli nutnost) kouřit.

Má být zdraví jediným měřítkem toho, co je dobré a krásné? Život samotný je koneckonců neustále postupující nemoc, z níž se vyléčíme teprve smrtí. Žít znamená vybírat si své jedy. A pak se rozplynout jako dým.

Síla pozitivního myšlení

8. června 2016 v 19:19 | Dave Sharm |  Davovi úvahy
Žijete systémem KZP?

Nevíte, co znamená KZP?

"Konečně zase pátek" - "Kurva zase pondělí"

Hodně lidí chodí do práce pouze z nutnosti, aby zajistili sebe a své rodiny. Tudíž se vždy těší až bude pátek, aby si o víkendu užili trochu radosti ze života, a jakmile nastane pondělí, jedou se smutným výrazem v obličeji opět do práce.


Udělejte vše pro to, abyste nemuseli žít KZP a mohli začít žít DKD - "Další krásný den". Není to fatamorgána, spousta lidí se naučila žít život podle vlastních představ, a mít radost ze života každý den.


Jak na to?
Zamyslete se nad tím, co Vás v životě opravdu baví. Klidně zahloubejte v historii a vraťte se v představách do mládí. Co jste dělali nejraději jako malí?

Nejlepší cesta k tomu, aby Vás Vaše práce opravdu bavila je vytvořit si vlastní - začít koníčkem a postupně se posouvat.


Podstatné je vymyslet způsob, jak tím, co milujete, přinést užitek i ostatním lidem. Díky tomu se může z koníčku stát, vlastní plnohodnotné povolání.

YOLO

7. června 2016 v 17:15 | Dave Sharm |  Moje sexy cesta životem

"You only live once"

To je moto, kterým bychom se všichni měli řídit! Žijeme jen jednou. Tak žijme naplno.

Nepřemýšlejte tolik. Vsadim se, že celý život přemýšlíte. Jste vyfiltrovaní. Mezitím co vy přemýšlíte já jsem už oslovil 3 holky v MHD a investoval všechny svoje peníze do koupě tanku :)

YESMAN

Kolik skvělých zážitků a trapností se vám příhodilo díky tomu, že jste řekli ANO i když jste nechtěli? Vsadim se, že skoro všechny.

Nebuďte proto nudní, nedržte se pořád zpátky a nezvažujte každý svůj krok. To radějí buďte trochu blázniví a říkejte vše, co vás napadne, jako Jim Carey ve filmu Lhář, Lhář.

Méně se kontrolujte a více jednejte.

Psací pero

6. června 2016 v 19:56 | Dave Sharm |  Davovi úvahy
Psací pero není jen nějaký nástroj pro naškrábání ledajakých poznámek na kus papíru. Letmými tahy hrotu pera po papíru uvádíte svoje myšlenky v život a dáváte jim šanci existence. Najednou vše co napíšete jakoby skutečně existovalo. Představte si, že vše co od tohoto momentu napíšete je možné. Limitem jsou jen vaše myšlenky. Jak se říká, co je psáno, to je dáno. Tak proměňte svoje sny ve skutečnost.
Pero
Investujte do kvalitního pera. Pokud jste student denně napíšete několik tisíc slov. Tak proč je psát nekvalitním a levným perem od ťamanů, když můžete psát krásným inkoustem a značkovým perem. Ano i tohle o vás ledacos vypoví. Detaily a maličkosti tvoří člověka. Nepřehlížejte své zápisky. Je to důležitá část vaší image a stylu.

Momentum

6. června 2016 v 17:34 | Dave Sharm |  Davovi úvahy
Máte legendární ráno. Vstanete, cítíte se skvěle a z domu vycházíte jako ten boží muž z plakatu. Den je jak na horské dráze a vy surfujete na své vlně. Vyzařujte z vás energie a síla. Ovlivnujete všechny a všechno kolem sebe.Nelze to zastavit.
Potom ale příjdete domů. Dáte si pauzu, pustíte seriál a je to pryč. Ztratili jste všechno v jednom momentě. Už se cítíte moc pohodlně, nechce se vám nic dělat a vaše plány ztroskotali.
momentum

Dostat se do takové nálady bude trvat. Zkuste tedy udělat své povinnosti i když se vám nechce. Zacvičte si, zameditujte, udělejte úkoly, napišete blog, natočte video. Sice to nebude tak energické a boží, ale pořád lepší než se válet a ztrácet čas. Klidně si i přečtěte knížku. Druhý den se snažte být ještě víc legendární než předtím ale už nedělejte tu samou chybu. Odpočívejte až v noci, když spíte a přitom se snažte ještě snít, nejlíp lucidně! Veďte se deník a buďte na sebe hrdí. Znejte svojí cenu a dělejte to co vás dělá šťastným, pokud to tedy není sezení za počítačem :)

Vaše identita

3. června 2016 v 23:02 | Dave Sharm |  Davovi úvahy
Lidé si spoustu věcí koupí proto, že jsou in. Nejde jim o přímý užitek, ale o to, co svému okolí řeknou tím, že zvolili právě tuhle značku.
Kupují doplněk ke své image, ukázku svého světonázoru.
Nemůže se na veganství dívat jako na otázku chuti. I když jde o jídlo, vegan jím vyjadřuje svůj politicko-filosofický názor, svou starost o naši planetu, o ostatní živé tvory…
identita
Lidé si z módních a ideologických důvodů volí elektroniku, kterou užívají, oblečení, které nosí, restaurace, kde jí, kluby, v jejichž barvách sportují… Podobně je to i s volbou partnera.
Toto je pokročilá aplikace marketingu. Už nechcete člověka přesvědčit, že tahle pánev je nepřilnavá, zbývá jí jen pět set kusů a když zavoláte do půl hodiny, dostanete druhou zdarma. Chcete ho přesvědčit, že tahle pánev má vyšší smysl. Že je to elitářská pánev, s jejíž pomocí se proti něčemu jasně vymezíte. Že smažení na ní je vlastně mise. A že z vás udělá lepšího člověka :)
Sex s rockovou hvězdou
Přemýšlejte, proč ženy přitahují rockové hvězdy. Co kdyby se dívka vyspala s Johnem Lennonem? Neměla by sex s tím, jak vypadá, nebo co jí řekl. V tu chvíli by měla sex s levicovými ideami míru, svobody a lásky :). Měla by sex s písničkami, které znají všichni její známí. Mohla by říct, že takový sex pro ni měl intelektuálně-spirituální hodnotu. I kdyby John nebyl technicky přesná mašina, tohle vše by se odehrávalo v její hlavě. Mohla by se takovým sexem chlubit, vyjadřovat s ním, kdo je a v co věří.
Je to nadsazené, ale zase ne o moc. A co vy? Co o holce prozradí, když se vyspí s vámi? Mohla by se tím pochlubit ostatním?

Superbožskost!

3. června 2016 v 22:59 | Dave Sharm |  Davovi úvahy
Pánové.....Jste úžasní! A určitě vedete spokojený život!

Ale mohli byste být více úžasní!

Rád Vám sdělím nějaké tipy jak z vašeho úžasného a spokojeného života. Udělat SUPER ÚŽASNÝ A SPOKOJENÝ ŽIVOT!

Slovo spokojený je to samé jako slovo úžasný. Je to jednoduchá rovnice. Pokud jste úžasní a působíte na lidi. Vyplavuje se vám hormon štěstí endorfin a vy se cítíte spokojení.

Co je vůbec nebo co znamená když o někom řekneme, že je úžasný? Podle mě se to dá definovat jako člověk, který vyzařuje svojí energii a pozitivitu do světa a do lidí s kterými reaguje.
superman
Být super úžasný je mindset a je nakažlivý!

Superúžasní lidé vyzařujetí božskost a ostatní si nemohou pomoci, ale jsou tím ovlivněni. Možná se cítíte skvěle, ale věřte, že to lze ještě zlepšít!

1) Superúžasní a superbožští lidé mají vždy pozitivní myšlení, pohledy a interakce po celou dobu!
Jo, známe to. Stávají se špatné věci. Jsou dny, kdy i superúžasní lidé jsou sraženi k zemi. Ano. Ale obecně, souhrnně myslí pozitivně! Mají pozitivní přístup. Nebuďte pesimisti. Pesimisti neválí. Nebuďte jak oni.
2) Superúžasní lidé mají vysoké morální standarty. Morálka v dnešním světě není úplně střízlivá. Nebuďte zlý. Nebuďte ani šedí. Věci nejsou černobílé. Je tu bílá a černá. Buď děláte správné věci nebo špatné.
3) Buďte upřímní a čestní - a nad tím vším buďte muž svého slova. Muž svého slova si stojí za svým názorem a nebojí se hájit dobro.
4) Superúžasný tip číslo 4 = pomáhejte ostatním. Tenhle bod je opravdu důležitý. Věc co bych chtěl říct je, že život je o vztazích, o mezilidských vztazích, je to o pomáhání ostatním. Neexistuje lepší pocit než pomáhat ostatním. Ne protože za to něco dostanete. Ale pro ten pocit. Protože děláte něco dobrého.
5) Superúžasní lidé žijí s vášní a zápalem. Blogeři, věc se má takhle. Nemusíte mít vášeň a oblibu ve škole, v práci, ale pokud zjistíte a najdete něco co vás baví. Běžte do toho. Nezastavujte se.
6) Superúžasní lidé jsou optimisti. Všichni známe nějaké pesimisty. Jsou úžasní? Pche, těžko. They suck. Jsou nudní. Chci tím říct, že superboží lidé nemají deprese a necítí se špatně? Ne! Chci tím snad říct, že občas nevědí co dál a jak dál?". Ne! Jen vědí, že to půjde.
7) Neporovnávejte vaší úžasnost s něčí jinou. Neporovnávejte se s ostatními. Všichni jste tak úžasně boží a úžasní! Všichni jste krásní, speciální! Ano, myslím to vážně. Někteří z vás jsou možná i trochu "divní", ale to je právě superúžasné!