Vím, že ne všechny věci, o kterých se dočteš, se ti budou líbit, ale možná se najdou takové, které tě potěší nebo dokonce i zaujmou, což je ostatně mým cílem.


Sny aneb minulé životy?!

25. května 2016 v 21:36 | Dave Sharm |  Davovi úvahy
Čím více zážitků nasbíráte, tím moudřejší a vyspělejší budete. Co když ale třetinu svých zážítků zapomínáte? Myslim tím sny.

Normálnímu člověku se zdá 8 až 10 snů za noc. To je velký kus života/vědomí/vzpomínek, které můžete ukořistit navíc. Jeden tak prožije 28 000 dnů, druhý 28 000 dnů a 28 000 vědomých nocí.
Co jsou ale sny? Mohou to být vzpomínky nebo střepy z našich minulých životů?

Jak si své sny pamatovat?

Sny se zdají každému. Klíčem je zapsat si je hned po probuzení, dokud je vzpomínka čerstvá. Během několika minut se totiž vytratí.

Založte si snový deník. Zaznamenejte si sen a za pár hodin si ho znova připomeňte. Ze začátku se vám to zřejmě podaří jen některé dny. Postupně si budete zapamatovávat více a více snů.

Pohled do nevědomí

Prozkoumat obsah svých snů znamená lépe poznat sebe sama. Podívat se, co se vlastně odehrává ve vaši hlavě. Mnohem bezpečnější a přistupnější metoda, než užívat změněné stavy vědomí, jako je holotrpní dýchání, hypnozu nebo halucinogenní drogy. Jen usnete a ráno si sen zapíšete.

Taková introspekce působí podobně léčivě jako psychoterapie, EFT nebo vedení klasického deníku. Dokud se nevyznáte sami v sobě, neumíte pojmenovat a prozkoumat své pocity, těžko se budete kontrolovat, motivovat, těžko porozumíte druhým....Introspekce tak rozvijí vaší emoční inteligenci.

Lucidní sny předčí vizualizace
Vizualizace je omezená dvěma faktory:
  1. Můžete s ní transformovat jen sami sebe. Díky vizualizaci se připravíte na stresovou událost, vyléčíte bolest hlavy nebo se zahřejete v zimě. Nepřičarujete si s ní ale auto.
  2. Výsledky jsou limitovány intenzitou vaší představy. Je třeba opravdu se do situace vžít. Vidět, doslova cítit každý detail. Účinnější, než si to jen představovat, je situaci prožít ve snu.
Pokud si ve snu uvědomíte, že sníte, dostanete se do fáze vědomého spánku, lucidního snění. To vám umožní celý sen ovládat. Využít chemickou podporu přirozených halucinogenů ve vašem mozku k mnohem dokonalejší vizualizaci.
Většina snílků používá testování reality. Pozorně například zkontrolujte čas dvakrát po sobě. Pokud hodiny ukazují stejný údaj, jste v realitě. Pokud ne, sníte. Nebo zkuste vzlétnout. V realitě to nejde, to ve snu ano. Podobných testů lidé vymysleli desítky. Klíčem je zvyknout si realitu pravidelně pozorně zkoušet. Tak se zvýší pravděpodobnost, že ji otestujete i ve snu. Odhalíte, že jde jen o sen, a navodíte luciditu.
(Opakem vědomého bdění je falešné probuzení. Člověku se zdá o tom, že se probudil. Myslí si, že už je vzhůru, přitom ale stále sní. Někteří lidé vstanou, jdou do školy, pak se probudí, vstanou, jdou do školy… A to se opakuje třeba 5x. Hodí se proto testovat realitu hned po probuzení.)
Chcete si prodloužit vědomý život, lépe poznat sami sebe a ještě u toho ovládat svět? Stačí si jít zdřímnout.
Nebo se vám tento článek jen zdá? Možná byl celý váš život jen sen, ze kterého se právě teď probouzíte. Můj blog je vaše nevědomí, které vám chce usnadnit náraz reality, než konečně otevřete oči.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí můj blog?

Mmmm sexy! 51.9% (83)
Je to humus! 7.5% (12)
Nevadí mi to. 21.3% (34)
"Zívnutí" NUDA! 19.4% (31)

Komentáře

1 Kory Kory | Web | 26. května 2016 v 12:52 | Reagovat

Zajímavý, celkem dost. Problém je v tom, že mě jde většinou o to zachytit atmosféru snu, a tu prostě na papír zachytit nedokážu, takže za nějakou dobu už si jí stejně nevybavím. A ty sny jsou většinou tak zmatený, že zapsat ani nejdou.. škoda.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama