Vím, že ne všechny věci, o kterých se dočteš, se ti budou líbit, ale možná se najdou takové, které tě potěší nebo dokonce i zaujmou, což je ostatně mým cílem.


Politická korektnost

26. května 2016 v 18:15 | Dave Sharm |  Davovi úvahy
Mě něco uráží každý den. Česká televize mě například každý den uráží svou leností, podlostí a nepřesností. Nečekám ale, že jim to někdo zatrhne. Prostě na to upozorním. Někteří ale lidem, kteří je uráží, jednoduše přikážou, aby s tím urážením přestali. Jak jednou řekl bývalý ředitel BBC: "Některé lidi urazit chcete." Na tom je taky něco pravdy. V žádném případě se nehlásím k myšlence, že bychom lidi měli chránit před jakoukoli nepříjemnou emocí.
Když lidi neumí ovládat vlastní emoce, pokusí se ovládat chování ostatních.
asd
Když jste v přítomnosti přecitlivělých lidí, nemůžete se uvolnit a chovat se spontánně, protože netušíte, co by je mohlo rozrušit. Proto mě nedávno varovali, abych nechodil na většinu univerzitních kampusů, protože politická korektnost se tam rozrostla z dobré myšlenky, abychom nebyli zlí, zejména k lidem, kteří se nemůžou moc dobře bránit, což je dobrá myšlenka, do míry, kdy jakákoli kritika, jedinec nebo skupina může být obviněna z krutosti.
Celý smysl humoru a komedie, a věřte, že jsem se nad tím zamyslel, spočívá v tom, že veškerá komedie je kritická. I když řeknete vtip pro všechny jako...Jak rozesmějete boha? Řekněte mu své plány. Je to o tom, jaké je to být člověkem. Nikoho to nevylučuje. Všichni máme plány, které nejspíš nevyjdou. Není vtipné, jak stále věříme, že vyjdou?
Je to vtip pro všechny. Je ale kritický. Veškerý humor je kritický.
book
Když se začnete strachovat, že nikoho nesmíme kritizovat nebo urazit, humor vymizí. A s humorem zmizí i smysl pro proporce. A v tom případě, alespoň co se mě týče, žijeme v knize 1984.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí můj blog?

Mmmm sexy! 51.9% (83)
Je to humus! 7.5% (12)
Nevadí mi to. 21.3% (34)
"Zívnutí" NUDA! 19.4% (31)

Komentáře

1 Nancy Nancy | Web | 28. května 2016 v 8:11 | Reagovat

plne suhlasim, ludia by mali prestat byt precitlivene vaginy a trochu sa vzchopit. aj ked moze byt v niektorych pripadoch tazke urcit, ci este stale ide o nevinny humor na niekoho ukor alebo o sikanu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama