Vím, že ne všechny věci, o kterých se dočteš, se ti budou líbit, ale možná se najdou takové, které tě potěší nebo dokonce i zaujmou, což je ostatně mým cílem.


Krása očima staletí

16. dubna 2016 v 10:54 | Dave Sharm |  Davovi úvahy
Touha po kráse, ke které patří půvabný a přitažlivý vzhled, je stará jako lidstvo samo. Představa o tom, co je krásné, tedy ideál krásy, se však stále mění a každá doba si vytváří svůj vlastní typ a vlastní podobu toho, co považuje za krásné. Souvisí to vždy s právě panujícím způsobem života, hospodářskými i společenskými poměry, ale i s názorem každého jednotlivce.

asda
Pojďme začít od Adama, neboť vzhled je součástí života člověka od doby, kdy se poprvé objevil na Zemi. Již v nejstarších vykopávkách z doby několik tisíc let před Kristem nacházejí archeologové nejen různé zbraně a nářadí, ale i primitivní ozdoby, hřebeny a dokonce stopy po krášlicích tyčinkách.

Na jižní Moravě byla nalezena známá soška Věstonická venuše a jí podobné pocházejí i z jiných míst v Evropě, např. z Francie a Rakouska. Všechny tyto sošky mají některé společné rysy - zdůrazněné znaky mateřství a plodnosti: mohutné poprsí, břicho a hýždě, zatímco obličej je plochý. Žena v této době byla jako udržovatelka rodu a jeho rozmnožovatelka ve velké vážnosti a měla významné postavení v kmeni.

Již staré antické přísloví praví: "Alium aliud placet", což v překladu znamená, že každému se líbí něco jiného. Známá je i anekdota o tom, jak se potkali dva přátelé a jeden druhému říká: "Tvoje žena se mi vůbec nelíbí, jak sis ji mohl vzít?" Na to odpověděl manžel oné ženy: "Kdybys měl Ty moje oči, taky by se Ti má žena líbíla jako mně".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí můj blog?

Mmmm sexy! 51.9% (83)
Je to humus! 7.5% (12)
Nevadí mi to. 21.3% (34)
"Zívnutí" NUDA! 19.4% (31)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama