Vím, že ne všechny věci, o kterých se dočteš, se ti budou líbit, ale možná se najdou takové, které tě potěší nebo dokonce i zaujmou, což je ostatně mým cílem.


Lucidní snění

21. března 2016 v 21:09 | Dave |  Davovi úvahy
Lucidní snění? Co je to? Nějaké zaklínadlo? Spíše ne. Jedná se o sen. O sen, který můžete ovládat. Pokud si ve snu uvědomíte, že sníte jedná se o tzv. Lucidní snění. Jste schopni ovládat sen a porušovat fyzikální zákony. Můžete létat, procházet zdi a cokoli co si jen dovedete představit.
Normálnímu člověku se zdá 8 až 10 snů za noc. To je opravdu spoustu snů a zvlášť když si uvědomíme, že 1/3 života prospíme. Je to promarněný čas pokud jen spíme. My ale sníme a bohužel si většina lidí své sny nepamatuje a ani jim nedává velikou váhu. To je chyba. Sny reflektují naše pocity a stavy. Cítíte, že jste ve stresu? Vaše sny budou stresově náročné. Bojíte se? I vaše sny budou pochmurné.
Pokud si pamatujeme naše sny nebo si je dokonce zapisujeme, můžeme z nich vyvodit mnoho věcí. Jedná se o jakýsi pohled do našeho vědomí. Když porozumíme tomu, co se odehrává u nás v hlavě, jsme schopni lépe poznat sami sebe.
Pokud jsme se dokázali dostat až sem. Je to veliký úspěch! Mnoho lidí to ani nezkusí. Radši hledají nějaké babské rady na internetu nebo utratí nehorazné sumy za protistresové tablety, místo toho aby zkusili metodu, která je nic nestojí. Dobrá tedy, zapisujete si své sny, to je skvělý krok k dosáhnutí lucidního snění.
K tomu abyste ovšem dosáhli takového snu musíte si uvědomit, že sníte. Říká se tomu tzv "test reality". Například si přečtete nějaký text, obrátíte zrak jinam, přečtete si text znovu a text se změnil. Jedná se tedy o sen a ne o realitu. Takovýchto způsobů existuje více. Můžete třeba zkusit prostrčit ruku zdí a pokud to nepůjde jsme v realitě, pokud ji opravdu prostrčíte jste ve snu.
Přeji hodně štěstí s lucidním snění a pokud vás toto téma zajímá více na internetu najdete spousty odkazů a rad k jeho dosáhnutí. Hodně štěstí a napište jak jste dopadli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí můj blog?

Mmmm sexy! 51.9% (83)
Je to humus! 7.5% (12)
Nevadí mi to. 21.3% (34)
"Zívnutí" NUDA! 19.4% (31)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama